Karjeras izglītība

Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Karjera. Jēdziena izcelsme.

Latīņu carrus – kariete, piekabe

Latīņu [via] cararia – brauktuve, ceļŠ.

Franču carriere – ceļš, skrejceļŠ.

Tradicionālā pieeja (cursus honorum?) – ceļš uz labāku dzīvi…

•Karjera ir.....sekmīga darbošanās kādā jomā, parasti apzināta, izvirzīšanās darbā vai citā darbības jomā; arī popularitātes, slavas sasniegšana.

Kas Tu būsi, kad izaugsi...?

 1. Izpēti sevi (spējas, intereses, vērtības u.t.t.)!
 2. Izpēti profesiju pasauli !
 3. Salīdzini 1. ar 2. un izdari labāko izvēli!
 4. Plāno mācības, profesijas apguvi!
 5. Iegūsti diplomu, (sertifikātu u.tml.) un stabilu darbu!  
 6. Centīgi strādā, nostiprini savu meistarību un taisi karjeru!
 7. Pēc iespējas agrāk dodies pensijā! (Tā ir kompensācija par grūtā darba gadiem).

LR Izglītības likums. 2.pants. Likuma mērķis

Šā likuma mērķis ir nodrošināt katram Latvijas iedzīvotājam iespēju attīstīt savu garīgo un fizisko potenciālu, lai veidotos par patstāvīgu un attīstītu personību, demokrātiskas Latvijas valsts un sabiedrības locekli.

Potenciāls = vajadzības + kompetence[s]

Izvēlies pareizās sliedes...

 

Līga Damberga: Izglītības un nodarbinātības mijiedarbība, Latvijas Izglītības sistēma.

Prezentācija: VALSTS IZGLĪTĪBAS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS ATBALSTS

Prezentācija: Karjeras nedēļa - 2016 

 Karjeras informācijas resursi.

2018.gada 09. februārī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros apmeklēja karjeras attīstības atbalsta pasākumu “Ražots Latvijā”-„Laimas” muzeju. Kopā „Laimas” muzeju apmeklēja 3.-5.klases: 51 izglītojamie. Atskaite.

   


2018.gada 23. februārī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros apmeklēja karjeras attīstības atbalsta pasākumu izglītības izstāde „Skola -2018”. Kopā izstādi apmeklēja : 69 izglītojamie. Atskaite.


Karjeras nedēļas ietvaros!

Karjeras un Projektu nedēļas ietvaros 16.02.2018. un 20.02.2018. 8.a klases skolēniem (15) kopā ar klases audzinātāju Tatjanu Beņinu bija iespēja paviesoties stomatoloģiskajā klīnikā «Latvia Dental» un detalizēti iepazīties ar ārsta – stomatologa profesiju. Šīs klīnikas vadošais stomatologs un tās īpašniece ir mūsu skolas absolvente.

Atskaite. Atsauksmes: Anastasija Ostrovska, Veronika Galinska un Anastasija Andrjuščenko, Nikita Homenko.


Projekta "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās izglītības iestādes" jaunumi

Projekta atskaite.

Ziemassvētku tirdziņš: fotogrāfijas.

Modes skate: organizatori, programma, V.Hudjakovas fotogrāfijas.


Karjeras nedēļa!

Mūsu skolā no 10.oktobra līdz 21.oktobra notiks Karjeras nedēļa.

Karjeras nedēļas plāns


Pieteikšanās uz ekskursijām uzņēmumos sākas no šodienas Piesakiet no savas skolas klasi vai grupu! Droši zvaniet, gaidīsim iespēju Jums pastāstīt plašāk un palīdzēsim pieteikties: Inese Šuksta, tel: 27130411, epasts: inese@prakse.lv

Uzņēmumi labprāt Jūsu jauniešus iepazīstinās ar profesijām, sniegs padomus studiju izvēlē, kā arī pastāstīs par darba, prakses un vasaras darba iespējām. Nenokavējiet, vietu skaits irobežots.

Jums būs iespēja pieteikties uz 90 uzņēmumu ekskursijām tādos uzņēmumos kā: Latvenergo, KVIST, Cabot, Rīgas Siltums, Severstal, ATEA, Ventspils nafta termināls, CleanR un daudziem citiem. Visas ekskursijas vēl nav izvietotas, tuvākajās dienās būs pilns saraksts. Aplūkot pieejamo ekskursiju sarakstu: šeit


Karjeras nedēļa 9.A klasē!

2016./2017.mācību gada karjeras nedēļas ietvarā 9.A klasei bija vienreizēja iespēja apmeklēt RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju mācību centru. Skolēni iepazinās ar dažādām ārstu profesijām. Tika dota iespēja ik vienam skolēnam ne tikai noklausīties mediķu profesijas īso teorētisko kursu, bet arī praktiski izmēģināt dažādas manipulācijas, kuras ikdienā veic mediķi pacientiem (piem.mākslīgā elpināšana, asins ainas ņemšana, intensīvās terapijas pacienta aprūpe palātā u.c.).

Skolēni apmeklēja saimniecību "Vīnkalni" (Beverīnas novadā, Kauguru pagastā).Skolēni šajā saimniecībā iepazinās ar Itāļu picas vēsturi, kā arī praktiski varēja ikviens iejusties picas cepēja lomā.


Karjeras nedēļa 5.b klasē!

2016.g.16. septembrī 5.b klases skolēni apmeklēja SIA „Laboratorium.lv”. “Zinātnes šausmu stāsti” - tā bija 30-60 min zinātniskā šovprogramma. Skolēni iepazina zinātnieka profesiju. Saldējuma darbnīcā skolēniem bija iespēja pašiem uztaisīt un nobaudīt visgardākos dabiskos saldējumus pēc īpašam receptēm un iepazīt visaukstākās vielas - šķidro slāpekli un sauso ledu. Bērni spēles formā viegli apgūva jaunas zināšanas. Katram bija iespēja ne tikai redzēt, bet arī sataustīt un paostīt!

2016.g.13.oktobrī, 5.b klases skolēniem notika klases stunda "Profesijas manā dzimtā". Skolēni aizpilda anketas un prezentē vecāku profesijas. Paldies skolēnu vecākiem par sadarbību un palīdzību!

5.b klases audzinātāja Olga Novikova


Karjeras nedēļa 7.A klasē!

Karjeras nedēļas ietvaros 7.a klases skolēni:

 • piedalījās Rīgas Zooloģiskā dārza akcijā „Zoozīļuks 2016”: vāc rudens veltesun pabaro zooloģiskā dārza zvērus!” un savāca 190 kg zīļu (19.09.16.-21.10.16);
 • apmeklēja interaktīvo Jūras muzeju - Hidroplānu ostas muzeju „ Lennusadam” Tallinā , kur apskatīja zemūdeni „ Lembit”, ladlauzi „ Suur Tiļļ”, hidroaeroplānu Short 184 un citus eksponātus oriģinālā lielumā (16.09.2016.);
 • tikšanās ar Profesiju skolas pārstāvi Jekaterinu Dobrovu, 1,5 stundu aktīvi komunicējot, veica treniņvingrinājumus, diskutējot centās tikt skaidrībā (orientēties) profesiju pasaulē, mācījās attīstīt sevī prasmes, kas nepieciešamas nākamajam darbam - saskarsmi un mijiedarbību ar cilvēkiem, plānot laiku, komandu darbu (13.10.2016.);
 • izgāja Rannamets (Igaunija) mācību taku 2,2 km, kura daļēji klāta dēļiem, caur priežu mežu kāpās, Tolkuzes purvu un vislielāko purvaino ezeru uz visaugstāko kāpu Igaunijā Tornimjae un salīdzināja to ar Latvijā Saulkrastos esošo slaveno Balto kāpu (Dabas izpētes 15.10.2016.);
 • apmeklēja Stokholmas Valsts Vēstures muzeja (zviedr. Statens historiska museum, Historiska museet) pasaulē pazīstamās izstādē “Vikingi. Dzīve leģendu ēnā” apmeklējums, kur redzēja īstus vikingu dārgumus un sadzīves priekšmetus, dzirdēja stāstus par viņu kultūru un ikdienu, – visu to, kas palicis leģendu ēnā (15.10.2016.).;
 • uz laiku kļuva par arheologiem muzeja stundā „Labi būt par arheologu!”, lai iemācītos pa īstam saprast vikingu ēru, iemācījās izmantot dažādus vēstures avotus, lai uzzinātu, kā patiesībā cilvēki dzīvoja, kuģoja pa jūrām, ģērbās, ēda un ko pielūdza, rada priekšstatu par arheologa profesiju, veicot izrakumus grupā un analizējot atrastos priekšmetus, aizpildīja darba lapas. (15.10.2016.)Skolēna darba lapa.
 • apmeklēja karameļu fabriku Jelgavā, kur piedalījās meistar-klasē ”Kā gatavo karameles?”, izgatavojot savu īpašo karameli(18.10.2016.);
 • bija profesionāla ķīmiķa Vladislava Šavlovska zinātniskās šova programmas „Zinātnes stundas” dalībnieki, kurā redzēja, kā viņs veic eksperimentus ar kodīgām un bīstamām vielām – šķidro azotu un ogļskābo gāzi. Šova eksperimenti izraisīja plašu emociju spektru – no bailēm līdz neviltotai interesei (21.10.2016.).

7.a klases audzinātāja Tatjana Beņina


Karjeras nedēļas ietvaros!

      Karjeras nedēļas ietvaros 7.a un 7.b klases skolnieki un viņu klases audzinātājas Tatjana Beņina un Liene Krūmiņa apmeklēja Karameļu darbnīcu, kura atrodas Jelgavā.
      Mēs visi kopā noskatījāmies karameļu gatavošanas paraugdemonstrējumus,nodegustējām karsto karameli un radošā karameļu darbnīcā kopā ar meistariem uztaisījām savu īpašo karameli.
                       Šeit ir īstu saldumu gardēžu paradīze!


Karjeras nedēļas - 2016 ietvaros!

Karjeras nedēļas ietvaros apmeklējām Latvijā pazīstamus uzņēmumus:

 • SIA "Sakret", kur redzējām kā ražo būvmateriālus: cementu, smilti, krāsas, līmi.
 • Lidosta"Rīga" izgājām cauri kontrolei un ar autobusu mūs izvadāja pa lidlauku, kur redzējām pasažieru lidmašīnas, VIP lidmašīnas, kā arī lidmašīnas kuras pārvada smagu kravu.
 •  A/S Grindeks uzzinājām par ražošanas procesiem, apmeklējām mikrobioloģisko laboratoriju un laboratoriju kurā kontrole produkciju. Redzējām A/S Grindeks veidotu filmu.

12.a klases audzinātāja N.Ņekrasova


Karjeras nedēļas - 2016 ietvaros!

Karjeras nedēļas - 2016 ietvaros skolēniem un vecākiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt karjeras konsultantu,, lai, praktiski darbojoties, rastu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par karjeras izvēli.

Pavisam tiek piedāvātas divas nodarbības vecākiem un trīs nodarbības skolēniem. Katrā grupā ne vairāk ka 25 cilvēki. Lūgums izvēlēties apmeklēt tikai vienu nodarbību.

Lai pieteiktos, spied šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWXUxc0kAktDYZIjGhgOsk_9kQX5nraLD0ptz4CJNTb61yeQ/viewform?c=0&w=1


Karjeras nedēļas plāns - 2015

Karjeras nedēļas plāns - 2014

 

Karjeras nedēļas ietvaros!

2014.g.14.10. Karjeras nedēļas ietvaros skolas Svētku zālē notīka 5.-7.kl.skolēnu tikšanos ar Eiropas teātra «Zelta gailis» 1990 aktieri, vadītāju Viktoru Mišinu. Viņš iepazīstina skolēnus ar savu interesantāku darbu –  pasakas Аntuāna dē Sent-Ekzjuperija «Mazais princis» inscenējumu. 

   


"Karjeras nedēļas" ietavors!

2014.18.09.  5.а klases skolēni kopā ar klases audzinātāju  Т.Beņinu mācību ekskursijas laikā apmeklēja Piedzīvojumu parku «Dimantu kalns». Stāstījums par ekskuriju.


"Karjeras nedēļas" ietvaros!

2014.09.09. 5.а klases skolēni kopā ar klases audzinātāju  Т.Beņinu mācību ekskursijas laikā apmeklēja Zinātkāres centru maziem un lieliem «Zili brīnumi». Stāstījums par ekskursiju.


MK Noteikumi№ 775 от 2016.13.12.

"Noteikumi par 2017./2018.mācību gada

un mācību semestru sākuma un beigu laiku"

Par grozījumiem
Rīgas 89. vidusskolas mācību stundu laikos


Stundu laiki: 

 1.- 4.klašu skolēniem:

1. stunda – 08.40. – 09.20.

2. stunda – 09.30. – 10.10.

3. stunda – 10.20. – 11.00.

4. stunda – 11.30. – 12.10.

5. stunda – 12.20. – 13.00.

6. stunda – 13.10. – 13.50.

  5.-12. klašu skolēniem:

1. stunda – 08.40. – 09.20.

2. stunda – 09.30. – 10.10.

3. stunda – 10.20. – 11.00.

4. stunda – 11.10. – 11.50.

5. stunda – 12.20. – 13.00.

6. stunda – 13.10. – 13.50.

7. stunda - 14.00. - 14.40.

8. stunda - 14.50. - 15.30.

9. stunda - 15.40 - 16.20. 


  

Ja Jums ir attēli un videoieraksti no skolas pasākumiem,

tad, lūdzām, sūtīt  uz e-mail adresi: r89vs@inbox.lv

 Lai apskatīt foto-šovu, spiediet uz šo attēlu zem fotogrāfijas
Visi mājas lapas dokumenti saglabāti .pdf, .doc vai .rar formātā.