Erasmus

 

I projekts: Garīgās veselības un pusaudžu stresa problēmu risināšana/Mental Health and Teenage Stress Issues/Nr.2022-1-LV02-KA152-YOU-000069699

 • Mērķis: Iepazīstināt dalībniekus ar dažādiem veidiem, kā tikt galā ar stresu, piemēram: joga, meditācijas, psiholoģija, mākslas terapija un apzinātība. Palīdzēt ikvienam atrast izeju no sarežģītām situācijām un veicināt garīgās veselības nozīmi. Dalīties ar labās prakses piemēriem un ieteikumiem skolu darbiniekiem, vecākiem un ieinteresētajām personām par to, kā veicināt garīgo veselību. Censties veicināt skolēnu sociālo un emocionālo labklājību, uzlabojot viņu attieksmi pret sevi, citiem un mācīšanos, kā arī mazināt uzvedības problēmas un agresiju, kā arī emocionālo stresu un trauksmi. 
 • Mērķa grupa: jaunieši 16-20 gadi.
 • Aktivitātes: mācību izbraucieni. 
 • Īstenošanas laiks: No 29.08.2022.g. līdz 28.06.2023.g.

II projekts: "Zeme" visu saražoto atkritumu glabātāja/Waste Allocation Load Lifter, Earth-class/Nr.2022-1-LV02-KA152-YOU-000069783

 • Mērķis: ir iepazīstināt mērķauditoriju ar ekoloģijas, globālās sasilšanas, plastmasa piesārņojuma problēmām. Parādīt jauniešiem - kā jārīkojas ar atkritumiem, cik skaista ir daba un kā to var saudzēt. 
 • Mērķa grupa: jaunieši no 17 līdz 20 gadiem. 
 • Aktivitātes: Jauniešu apmaiņas par dzīves pieredzi par ekoloģijas problēmām. Īstenošanas laiks: No 29.08.2022.g, līdz 28.04.2023.g.

Šī gada septembrī, Rīgas 89.vidusskolas 12.klases skolnieki un skolotāja, Young Folks LV līderis un psihologs devās Erasmus+ projektā uz Itāliju, kuru pusgadu atpakaļ viņi paši uzrakstīja un organizēja. Tas bija starptautisks projekts un tā tēmu “Mental Health and Teenage Stress Issues” ( Garīgās veselības un pusaudžu stresa problēmu risināšana), kur piedalījās pusaudži no Ukrainas, Itālijas un Latvijas. Mūsu skolas audzēkņi pavadīja 10 dienas mazā Itālijas pilsētā, kur katru dienu vadīja dažādas aktivitātes, sesijas ar psihologu un izpētīja Itālijas dienvidus.
No 14. septembra līdz 23. septembrim Rīgas 89.vidusskolas skolēni, skolotājs un YoungFolks LV pedagogi dzīvoja pilsētā Ortelle, kā arī apmeklēja pilsētas Otranto un Castro.
Galvenais mērķis bija uzzināt dažādas metodes kā mazināt stresu un dalīties pieredzē ar citiem pusaudžiem.
Viena no svarīgākajām lietām bija valoda. Skolnieki praktizēja angļu valodu ,komunicējot ar ārzemniekiem.
Apmeklējām jūru un devāmies izbraucienā ar laivu pa Adrijas jūras.
Mācījāmies meditāciju un psiholoģijas mākslu.
Katra valsts rīkoja savas kultūras vakaru, kurā dalījās ar savu nacionālo ēdienu, dejām, dziesmām un kultūru.

Fotoalbums

14.09.2022.
Mēs izlidojām no Rīgas uz Vīni un no Vīnes uz Bari. Lidojums bija labs un pēc tam mūs gaidīja brauciens no Bari uz Ortelli. Autobusā mēs iepazināmies ar Ukraiņiem un jauki pavadījām laiku kopā. Dienas beigās visi iekārtojās dzīvoklī, satikās ar itāļiem un aizgāja gulēt.

15.09.2022.
Šodien bija Erasmus+ projekta "Mental Health and Teenage Stress Issues" pirmā diena. Latvijas komanda iepazinās ar dalībnieku komandu no Ukrainas. Katra no komandām rīkoja savu komandas saliedēšanu, nodovām viens otram savu pozitīvo enerģiju. Mēs runājām par savām bailēm, pārdzīvojumiem, pārrunājām arī to,ko viņu cer iegūt projektā un ko viņi vēlētos pievienot, mainīt programmā. Pēc projekta oficiālās daļas dalībniekiem bija neformāla tikšanās, spēlējot mafiju un galda spēles. Tie dalībnieki, kuri spēļu laikā nebija klāt, pastaigājās baudot vakaru pilsētu, pētot itāļu kultūru un arhitektūru. Visu dienu dalībnieki ēda tikai itāļu ēdienus.

16.09.2022.
Šodien ir mūsu Erasmus+ projekta otrā diena. Otrā diena pagāja ar daudzām grūtībām un sasniegumiem. Aktivitātes bija intriģējošas un pārdomātas, tāpēc starp dalībniekiem bija daudz diskusiju par dienā notikušajām aktivitātēm. Tās rosināja pārdomas un izraisīja daudz diskusiju par aktivitātēm un garīgo veselību kopumā. Dalībniekiem bija Alīnas Z. stāstītā teorija par meditācijas tēmu, viņa stāstīja par to, kā tā var novest pie daudz veselīgāka dzīvesveida un kā tas tev kopumā nāk par labu. Viņa apsprieda, cik svarīgi ir nopietni uztvert meditāciju. Mums bija arī daudz uzmundrinātāju, kas veicināja un uzlaboja latviešu un ukraiņu attiecības. Otrajā dienā visi bija atvērtāki un jaukāki, jo visi lēnām iepazinām viens ar otru, un kļuvām atvērtāki viens pret otru. Diena noslēdzās ar latviešu kultūras vakaru, kas visiem šķita izdevies.

17.09.2022.
Trešajā projekta dienā dalībnieki mācījās, kā atrast izeju no psiholoģiski sarežģītām situācijām, pateicoties Ukrainas foruma teātra komandas darbnīcai. Pēc tam Latvijas komandai izdevās sarīkot debates par garīgās veselības tēmu, kurā dalībnieki apsprieda psiholoģijas mītus un patiesību. Pēc tik aktīvām diskusijām mūsu dalībnieki nomierinājās ar mākslas terapijas palīdzību, ko veica Latvijas komandas dalībnieks. Un, lai mazinātu stresu, Ukrainas komanda rīkoja komandas saliedēšanu, kurā dalībnieki mācījās strādāt komandā. Pēc saspringtas dienas visus gaidīja ukraiņu kultūras vakars, kurā latvieši nobaudīja ukraiņu ēdienus, klausījās nacionālo mūziku un dejoja.

18.09.2022.
Šodien bija ceturtā projekta diena, visiem dalībniekiem bija iespēja lietderīgi pavadīt laiku pie jūras, kura atrodas pie Kastro pilsētas. Pēc stundas ilgas pastaigas visi dalībnieki sasniedza jūru, kur viņus jau gaidīja laivas, ar kurām visi peldēja, lai izpētītu alas un grotas. Netālu no vienas alas dalībnieki varēja izlēkt no laivas, lai peldētos siltajā jūras ūdenī. Pēc raftinga dalībnieki devās iepazīt Dienviditālijas kultūru. Tie, kas vēlējās izstaigāt Kastro vēsturisko daļu, varēja doties nelielā apskates ekskursijā, bet pārējie peldējās vai nogaršoja jaunus ēdienus. Pēc atgriešanās dzīvesvietā dalībnieki viens otram stāstīja, kā pagājusi viņu diena, pēc kā visi kopā spēlēja galda spēles.

19.09.2022.
Šodien devāmies uz pilsētu ar nosaukumu Otranto, kas atrodas jūras krastā. Mēs pētījām senās pilsētas arhitektūru un apmeklējām vienu no vecākajām baznīcām šajā pilsētā. Tādā mierīgā gaisotnē pavadījām jūras krastā un baudījām sauli. Atgriežoties Ortellē, vakariņās mūs gaidīja garda itāļu pica.

20.09.2022.
Šodien bija ļoti darbīga diena. Itāļu komanda mums nodeva makaronu gatavošanas meistarklasi, kuras laikā tuvāk iepazinām Itālijas kultūru. Pēc tik aizraujošas meistarklases mūs gaidīja meditācija kustībā, kuru vadīja Latvijas komandas dalībnieks. Mūsu uzdevums bija sajust un ,,izmest” visas savas emocijas caur ķermeņa kustību mūzikā. Pēc šādas emocionālas meditācijas visi puiši devās kopā paēst un vakarā spēlēja mafiju.

21.09.2022
Šorīt mums bija uzmanības koncentrēšanas meistarklase no Itālijas komandas dalībnieka. Kur katram dalībniekam bija jāuzzīmē tas, kas nepatīk, un jāizsvītro, kas patika. Tas bija aizraujošs lidojums mūsu apziņā un zemapziņā. Visi bija ļoti priecīgi un ieguva daudz jaunu zināšanu. Pēc tam mūs gaidīja teambudding un diskusija, kurā Latvijas komanda kopā ar Ukrainas komandu runāja par esošajām Erasmus+ programmām. Tad mums bija neliela pauze, jo mums bija ļoti aizraujošs itāļu kultūras vakars ar viesdziedātāju. Izbaudījām dzīvo nacionālo itāļu mūziku, sazināšanos ar itāļiem un kultūras apmaiņu. Tāpat vakarā nolēmām sarīkot kino vakaru, kur visi skatījās multfilmu "Madagaskara" un bija nedaudz skumji, jo tā bija pēdējā pilnā nakts projektā.

22.09.2022 - 23.09.2022.
Šodien bija mūsu projekta pēdējā diena, tāpēc dienas pirmajā pusē visi sakrāvājām mantas, jo izbraukšana no pilsētas bija jau divos naktī. Pēcpusdienā rīkojām pēdējās aktivitātes. Katrs dalībnieks dalījās savos iespaidos un jaunajās zināšanās. Spēlējām arī spēli, kur katram uz muguras ir uzlīmēts papīrs, un katram uz muguras jāuzraksta kaut kas jauks. Tas bija ļoti aizkustinoši un vēl vairāk satuvināja dalībniekus. Pēc mūsu mini izlaiduma visi ilgu laiku atvadījāmies un 2 naktī devāmies ceļā uz lidostu. Latvijas komanda veiksmīgi izlidoja uz Rīgu pulksten 8 .
Pēc brauciena visiem bija tikai brīnišķīgi iespaidi, neaizmirstamas emocijas un iepazīšanās uz mūžu. Mēs sasniedzām visus projekta mērķus un guvām lielu pieredzi. Tagad 12. klases skolnieki ar nepacietību gaida nākamo Erasmus+ projektu, kas sāksies pavisam drīz!

Rīgas 89.vidusskolas parlaments
 

Par bērnu  uzņemšanu Rīgas 89.vidusskolas  

1.klasēs.

 

Dokumenti lejupielādēšanai:

1. Iesniegums Rīgas 89.vidusskolas 1.klasē (.docx).

2. Mācību piederumu saraksts (.pdf). 

3. Pretendenta iesniegums 1.klasē (.docx)


Par vienoto iestājpārbaudījumu skolēnu uzņemšanai

10.klasē

2022./2023.mācību gadā.

Infografika un informācija. Šī informācija ir publicēta arī RD IKSD mājas lapā. Video materiāls "soli pa solim" skolēnu pieteikšanai un uzņemšanai Rīgas valsts ģimnāzijās un galvaspilsētas vidusskolās. - https://www.youtube.com/watch?v=qZ3suQFy6HQ 

Iestājpārbaudījumi: https://izglitiba.riga.lv/lv/pieteikums-iestajparbaudijumam

Uzņemšanas noteikumi 10.klasē


Skolas adrese: Hipokrāta iela 27., Rīga, Latvija, LV-1079

Tālruni: 67536800 - Skolas direktors,

 • 67536653 - Direktora vietnieki izglītības jomā,
 • 67304688 - Direktora vietnieks audzināšanas jomā,
 • 67536777 - Saimniecības pārzinis,
 • 67536577 - Sporta kompleksa pārzinis,
 • 67536589 - Skolas dežurants

Fakss: 67536800

e-pasts: r89vs@riga.lv

Personas datu apstrāde

Atbalsta komisija:

 • Sociālais pedagogs - 322.kab., t.67536336
 • Skolas psihologs - 328.kab.
 • Speciālais pedagogs - 236.kab.
 • Logopēds - 331.kab.
 • Skolas medmāsa - 141.kab., t.67536589